Petr Ziegrosser - AREV

 

O firmě
Aktuality
Galerie
Ceník
Přednášky
Poradenství
Překladatelské služby
Práce pro lesnictví a myslivost
Lovecké akce
- zahraniční 
- tuzemské 
Kontakt
Napište nám
 
     Lov na silné kňoury v Turecku

     

Jsou některé lovecké sny, které se každý lovec snaží naplnit. Jedním z nich je ulovení silného, starého kňoura.

     Často slyšíme z vyprávění kamarádů, že zase byl někde v sousedním revíru uloven siný kňour vážící přes 100 kg a doufáme, že stejný, nebo i silnější kňour přijde také nám na krmeliště a nebo kolem nás potáhne při naháňce.

    Problém však je v tom, že ani v Německu, ani v Čechách kňouři nezestárnou. Jsou země, například Bělorusko, Ukrajina, Bulharsko,kde je možno silné kňoury ulovit. Ale i v těchto zemích můžeme v nejlepších revírech počítat, při dostatku loveckého štěstí, s ulovením jednoho-maximálně dvou kňourů - za týden. Chcete-li v jednom dni několikrát prožít lovecké vzrušení a ulovit minimálně jednoho až tři kňoury při šoulačce, musíte lovit v Turecku. Je to lov na opravdu silné a trofejově zralé kňoury. Na výřadu budete mít kusy o váze 150 – 250 kg s délkou zbraní 21 – 29 cm. Lovecké revíry v Turecku jsou rozsáhlé a lov je organizován tak, že vždy velká část honební plochy se několik let neloví a tím se umožní kňourům zestárnout.

    Stav černé zvěře je vysoký. Zvečera táhnou  tlupy černé zvěře z hor a lesů do polí. Vzhledem k vysoké potravní nabídce jak na polích, ale také v lesích (lískové oříšky, bukvice, žaludy) je černá zvěř ve velice dobré kondici. K tomu ještě neustálé celoroční přikrmování kukuřicí na krmelištích.  Při úplňku a čistém tureckém ovzduší máte možnost na krmelištích vidět velice silné kusy – vždyť i bachyně mají váhu kolem 150 kg.

    Tradičně se na černou šoulá. Z hotelu vás odveze terénní auto do honitby, auto se nedaleko polí odstaví a napínavá šoulačka může začít. Některá černá zvěř je na polích již za soumraku. Úplněk je pro lov velice důležitý. Terén je rovina nebo mírně zvlněný, pole jsou velice dobře obdělávaná.Šoulačka není dlouhá, ale vyžaduje velice opatrný a tichý pohyb. Během noci se navštíví několik krmelišť a polí.

    Cesta do Turecka letadlem je, vzhledem k rozsáhlé turistice, bezproblémová. Letí se buď do Istambulu, Ankary a nebo Antalya. Na letišti čeká zástupce lovecké kanceláře s povolením na dovoz zbraně, který vám pomůže s vyřízením všech formalit. Po odbavení jste za 2 – 4 hodiny v hotelu. Jídlo je zde velice chutné a je ho až nadbytek. Chcete-li přenocování přímo v honitbě,je to také možné. Je nutno si však vzít spacák, karimatku (jsou na místě k disposici) a prožijete krásný a intenzivní lov a pobyt v nádherné přírodě.

     Černomořské pobřeží je plné kvalitních revírů a je možné během pobytu honitby měnit. Často hosté tráví pobyt v Turecku s celou rodinou,přes den mají dovolenou a v noci loví.

    V zimním období jsou v Turecku organizovány naháňky na černou zvěř. Denně jsou připraveny 3-4 leče a na výřadu je kolem 20 ks černé z čehož 10 – 15 % jsou kňouři.

    Lovecká sezóna v Černomořském regionu začíná již v časném jaru. Pro individuelní lov jsou nejlepší termíny při úplňku.  Kňoury je možno lovit po celý rok. Vzhledem k tomu, že černá zvěř je zde aktivní i ve dne, můžete lovit i přes den (selata, lončáky). Od května do září je možná kombinace s lovem srnců, od září do konce října je dobrá kombinace s lovem jelenů.

 

Lovecké revíry:             Černomořský region – honitba Bolu nebo Herese

Druhy zvěře:                  černá, srnčí, jelení, vlk, medvěd, šakal

Oblečení:                       lehké, větruodolné, hladké a prodyšné oblečení. Dobré prošlápnuté 

                                       boty s měkkou podrážkou.

Optika:                          puškohled s velkou světelností (8x56) nebo se světelným bodem

Ráže:                             7x64,   8x57,   30-06,   300 Win.Mag.,   8x68 S,    9,3 x 62 

    Vyberte prosím náboje s takovou střelou, která zajistí průstřel těžkých kňourů s dostatečným výstřelovým otvorem. Příliš tvrdé střely mají malý výstřelový otvor a při váze kňourů přes 200 kg není často možné najít barvu. Příliš měkké střely těžkým kusem neprojdou. Nastřelte si, prosím, svoji zbraň velice pečlivě před odletem.

    Nejenom zahraniční lovci, ale i místní lovečtí průvodci jsou nadšeni lovem a upřednostňují kvalitu lovu.

    Celá lovecká akce je bezvadně organizovaná a vždy úspěšná. Kde jinde je možno ulovit při jedné šoulačce 3 – 4 ks kňourů!

    Lovečtí hosté ocení také přátelství místních lovců, kvalitní a chutné jídlo, bezvadný lovecký zážitek a celkový pobyt v krásném prostředí.

Když se nocí šouláte ke krmelišti právě v době, kdy Muezín z věže minaretu svolává věřící k poslední modlitbě, stane se, že vám až přeběhne mražení po zádech. Oči máte upřeny na krmeliště a stane se, že ten nejsilnější kňour přijde právě v tomto okamžiku. Prožijte to sami - stojí to zato!